استانداردهای مرتبط با عکاسی

استانداردهای مرتبط با عکاسی

استانداردهای مرتبط با عکاسی باعث جذب کردن مشتریانی می‌شود که در هر صنعتی به دنبال متخصصان معتبر می‌گردند زیرا گواهینامه نشانه آن است که شخصی در این زمینه صاحب‌اختیار است. نام‌های عکاس حرفه‌ای معتبر و عکاس خبره به مشتریان بالقوه نه‌تنها از کیفیت، بلکه از مهارت فنی و تخصص هنری اطمینان می‌دهند.

در واقع مشتریان بالقوه عکاسی می‌خواهند که بتوانند روی او حساب کنند، و گواهینامه به آنها اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌دهد. با وجود صدها و گاهی هزاران عکس برداری که در یک بازار تبلیغ می‌کنند، همیشه کار آسانی نیست که آنها را از درهای استودیو خود عبور دهید. اما تبلیغات به‌عنوان یکی از راه‌های متمایزکردن خود از دیگران است. صدور گواهینامه به مشتریان دلیل تجاری مشخصی می‌دهد تا شما را در لیست کوتاه خود قرار دهند.

ایزو ۱۵۷۹۰ چیست؟

سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو، یک مرجع تأییدشده برای سیستم رضایتمندی مشتریان crmرا به‌عنوان “مواد مرجع معتبر، همراه با یک گواهی” تعریف می‌کند. یک یا چند مورد از ارزش‌های دارایی آن توسط روشی تأیید شده است که قابلیت ردیابی را برای تحقق دقیق واحدی که ارزش‌های دارایی در آن بیان می‌شود، ایجاد می‌کند و هر مقدار تأیید شده با عدم قطعیت در سطح اطمینان اعلام شده همراه دارد.

بیشتر بدانید

این استاندارد آخرین بار در سال ۲۰۱۸ مورد بررسی و تأیید قرار گرفت؛ بنابراین نسخه فعلی آن سال ۲۰۰۴ باقی می‌ماند.

استانداردهای بین‌المللی ایزو مطابق با قوانین مندرج در هرآنچه که باید در مورد سیستم‌های مدیریت ایزو بدانید وجود دارد و دستورالعمل ایزو تهیه می‌شوند.

وظیفه اصلی کمیته‌های فنی تهیه استانداردهای بین‌المللی است می‌توان گفت پیش‌نویس استانداردهای بین‌المللی که توسط کمیته‌های فنی تصویب شده‌اند برای رأی‌گیری در اختیار نهادهای عضو قرار می‌گیرد. گفتنی است ایزو ۱۵۷۹۰ توسط کمیته فنی ایزو، فناوری گرافیک تهیه شده است.

آیا دوره‌ای برای کسب استانداردهای مرتبط با عکاسی وجود دارد؟

بله؛ درواقع با گذراندن این دوره‌‌ها ، گواهی واقعی را به دست می‌آورید؛ و این اطمینان خاطر را کسب می‌کنید که آموزشی که دریافت می‌کنید معیارهای سخت‌گیرانه کیفیت داخلی و خارجی را برای عکاسی برآورده کرده است. یکی از استانداردهای مرتبط با عکاسی ایزو ۱۵۷۹۰ است . ایزو ۱۵۷۹۰ فناوری گرافیک و عکاسی را به‌خوبی پوشش داده است و دارای مواد مرجع معتبر برای اندازه‌شناسی بازتاب است . انتقال اسناد و روش‌های استفاده را از جمله تعیین عدم قطعیت استاندارد ترکیبی را آموزش می‌دهد، بنابراین به اطمینان از این امر کمک می‌کند تا آموزش عکس برداری برایتان آسان‌تر شود.

Crm  چیست؟

Crm  در واقع دستورالعمل‌ها، استراتژی‌ها و روش‌های اجرایی است که شرکت‌ها برای تجزیه‌وتحلیل و مدیریت تعاملات و داده‌های مشتری در طول چرخه عمر مشتری استفاده می‌کنند. سیستم‌های CRM به مجریان کمک می‌کنند تا تمام جنبه‌های چرخه تجاری خود را با افزایش بازده فروش و بازاریابی پوشش دهند، و درعین‌حال به آنها کمک می‌کند هزینه‌های خود را کاهش دهند.

 ارتباط crm  و ایزو ۱۵۷۹۰  

CRMها موادی هستند که به‌خوبی مشخص می‌شوند با مقادیر قابل ردیابی استانداردهای مرتبط با عکاسی از جمله ایزو ۱۵۷۹۰ برای کالیبره کردن یا تعیین ویژگی‌های عملکرد سیستم‌های اندازه‌گیری به‌منظور تسهیل تبادل داده‌ها و کمک به کنترل کیفیت استفاده شوند. استفاده از آنها به اطمینان از کفایت طولانی‌مدت و یکپارچگی فرایندهای اندازه‌گیری و کنترل کیفیت کمک می‌کند.

تراکم‌سنج‌ها، رنگ‌سنج‌ها و اسپکتروفتومترها به طور گسترده برای اندازه‌گیری کیفیت و کنترل فرایند در هنرهای گرافیکی استفاده می‌شوند. عکاسی و سایر صنایع تصویربرداری هدف این استاندارد بین‌المللی ایجاد الزامات مستنداتی است که ویژگی‌های مواد مرجع تأیید شده بازتاب و انتقال را که ممکن است برای تأیید عملکرد این ابزار مورداستفاده قرار گیرد، توصیف می‌کند.

اندازه‌گیری استاندارد ۱۵۷۹۰

استاندارد بین‌المللی ۱۵۷۹۰  روش‌های اندازه‌گیری عملی را برای تعیین مقادیری توصیف می‌کند که مؤلفه‌های عدم قطعیت اندازه‌گیری‌ها را برای هنرهای گرافیکی نشان می‌دهد. عکاسی و سایر صنایع فناوری تصویر یک روش محاسباتی نیز برای ترکیب این اجزا برای تعیین “عدم قطعیت استاندارد ترکیبی” ارائه شده است.

ابزار اندازه‌گیری این استاندارد با ارائه اطلاعات مربوط به فناوری گرافیک، عکاسی و سایر صنایع تصویربرداری، ابزار مفیدی برای پشتیبانی از ثبت ایزو  ۹۰۰۱ و اعتبارسنجی ایزو  ۱۷۰۲۵ ارائه می‌کند استفاده شده است.

ایزو 15790

دامنه

این استاندارد بین‌المللی الزامات مستندسازی را برای مواد مرجع تأیید شده مشخص می‌کند و روش‌های محاسبه و گزارش عدم قطعیت استاندارد ترکیبی سیستم‌های اندازه‌گیری بازتاب و انتقال مورداستفاده در هنرهای گرافیک، عکاسی و سایر صنایع تصویربرداری را مشخص می‌کند.

انواع استانداردهای مرتبط با عکاسی

ایزو ۱۸۰۵۵-۱:۲۰۰۴

عکاسی و تصویربرداری – رسانه جوهرافشان، طبقه‌بندی نام‌گذاری و ابعاد – رسانه درجه عکس (کاغذ و فیلم)

طبقه‌بندی کاغذها و فیلم‌های جوهرافشان با درجه عکس را باتوجه‌به نام‌گذاری، فرمت‌ها و ضخامت ایجاد می‌کند.

این شامل رسانه‌های غیر عکاسی، رسانه‌های غیرکاغذی/فیلم، یا رسانه‌هایی که صرفاً برای چاپ لیزری در نظر گرفته شده است، نمی‌شود.

ایزو ۲۳۰۰۰:۲۰۰۷

راه حلی را برای کاربردهای کتابخانه عکس دیجیتال مشخص می‌کند. بسته‌بندی تصاویر و ابر داده‌های مرتبط را استاندارد می‌کند و امکان تبادل متقابل بین دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف را فراهم می‌کند. فراداده‌های پشتیبانی شده شامل پارامترهای دریافت تصویر (مانند تاریخ، زمان و تنظیمات دوربین)، و همچنین توضیحات محتوای تصویری است. این گواهینامه به عنوان یکی از استانداردهای مرتبط با عکاسی به دستگاه‌های منطبق و مربوطه اجازه می‌دهد تا از عملکردهای جدید تقویت‌شده محتوا مانند مرور هوشمند، جستجوی مبتنی بر محتوا یا دسته‌بندی خودکار پشتیبانی کنند.

ایزو ۲۳۰۰۰ به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین استانداردهای مرتبط به عکاسی این امکان را فراهم می‌کند تا عکس‌ها را بر اساس محتوای آن‌ها به دسته‌هایی سازماندهی کنید. برای مثال، افراد و مکان‌های به تصویر کشیده شده، یا رویدادهایی که در عکس‌ها روی می‌دهند.

ایزو ۱۸۹۱۶:۲۰۰۷

مواد تصویربرداری – مواد تصویربرداری پردازش شده – تست فعالیت عکاسی برای مواد محفظه

برای مواد محفظه عکاسی عمومی مانند کاغذ، دستمال کاغذی، مقوا، تخته حصیر و پلاستیک کاربرد دارد. همچنین برای اجزای مواد محفظه عکاسی مانند چسب، جوهر، رنگ، برچسب و نوار قابل‌استفاده است.

ایزو ۱۹۲۶۲:۲۰۱۵

عکاسی – سیستم‌های آرشیو – واژگان

ISO19262:2015اصطلاحات مورداستفاده در زمینه صلاحیت قابلیت سیستم تصویربرداری را برای ضبط و تأیید آرشیو تعریف می‌کند فقط اصطلاحات مربوط به این حوزه گنجانده شده است. این عبارات مربوط به وظایف فعلی هستند یا در صلاحیت قابلیت سیستم تصویربرداری برای ضبط و تأیید آرشیوی موردعلاقه عمومی هستند.

ایزو ۱۲۲۳۳:۲۰۱۷

عکاسی – تصویربرداری عکس ثابت الکترونیکی – وضوح و پاسخ‌های فرکانس مکانی

ایزو ۱۲۲۳۳:۲۰۱۷ روش‌هایی را برای اندازه‌گیری وضوح و SFR دوربین‌های عکاسی الکترونیکی مشخص می‌کند. برای اندازه‌گیری دوربین‌های تک‌رنگ و رنگی که داده‌های دیجیتال یا سیگنال‌های ویدئویی آنالوگ را تولید می‌کنند، قابل‌استفاده است.

جمع‌بندی

در بسیاری از استانداردهای مرتبط با عکاسی مرجع قابل ردیابی با استانداردهای بین‌المللی و ملی وجود ندارد اما استاندارد بین‌المللی ۱۵۷۹۰ همچنان ثابت کرده است در چنین شرایطی با نشان‌دادن چگونگی تعیین تکرارپذیری نتایج اندازه‌گیری‌ها، حتی در غیاب CRM، راهنمایی ارائه می‌دهد.

اگرچه تمامی استانداردهای مرتبط با عکاسی همراه با مواد مرجع کالیبراسیون ارائه شده اما گویای بسیاری از ابزارهای بازتاب و انتقال مورداستفاده در هنرهای گرافیکی و عکس برداری شناخته نمی‌شوند، ولی این نکته خالی‌ازلطف نیست که اغلب می‌توانند الزامات را تا حد رضایت کننده‌ای برای مخاطبان برآورده کنند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

ایزو سیستم با همکاری برترین مراجع صدور (CB) اقدام به صدور گواهینامه های بین المللی ایزو(ISO)  برای شرکت ها، سازمان ها و سایر مراکز تجاری و غیرتجاری می نماید. ایزوسیستم برترین مرکز اخذ ISO 15790 با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت در رتبه یک شرکت‌های مشاور مدیریت و واحد برتر فنی و مهندسی در کل کشور قرار دارد.

برای اخذ ایزو ۱۵۷۹۰ ( دریافت ISO 15790 – صدور ISO 15790 ) می‌توانید از طریق صفحه دریافت ایزو درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!