( TUV ) توف های جعلی صدور گواهینامه ایزو را چطور بشناسیم؟

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مشتریان محترم نظر به فعالیت گسترده مراکز کلاه بردار  که با جعل هویت اقدام به سو استفاده از نام معتبر TUV نموده و با پسوند و پیشوندهای مختلف در کنار TUV اقدام به صدور گواهینامه برای شرکت های نامطلع می نمایند لازم است تا حتما این مقاله را مطالعه نمایند. این مراکز بی هویت و بی پشتوانه عموما با هزینه های بسیار نازل و با شرایط آسان مدعی صدور بوده و تمامی گواهینامه های صادر شده توسط آنها حتی با داشتن کد رجیستر فاقد ارزش و جعلی می باشد. مراحل بررسی اعتبار توف در این مقاله به طور کامل تشریح شده است و در صورت هر گونه پرسش با ما تماس بگیرید.

لزوم شناخت و تشخیص گواهینامه ایزو جعلی

در مقالات قبلی توضیحات کاملی در خصوص نحوه تشخیص گواهینامه های ایزو معتبر تحت اعتبار ASCB و IAF به شما ارائه کرده بودیم که از طریق لینک ها زیر می توانید مطالعه کنید :

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟

لطفا گواهینامه ایزو جعلی دریافت نکنید!

مراحل بررسی گواهینامه تحت اعتبار ASCB

مراحل بررسی گواهینامه تحت اعتبار IAF

اما در این مقاله می خواهیم به بیشترین سو استفاده از یک نام تجاری خاص به نام TUV بپردازیم که بسیار مورد سو استفاده کلاه برداران قرار گرفته است.

TUV چیست ؟

TÜV تلفظ آلمانی Technischer Überwachungsverein ، به معنی انجمن بازرسی فنی مشاغل آلمانی هستند که خدمات بازرسی و صدور گواهینامه محصول را ارائه می دهند. این کلمه کاملا صرفا برای شرکت های در محدوده آلمان و اتریش استفاده می شود.

تاریخچه TUV چیست ؟

TÜV ها در اواخر صده ۱۸۰۰ در طول انقلاب صنعتی و به دنبال انفجار دیگ بخار در یک کارخانه آبجوسازی در مانهایم در سال ۱۸۶۵ در آلمان شکل گرفتند.

این باعث شد گروهی از مهندسان اولین Dampfkessel Überwachungsverein (DÜV) انجمن بازرسی بخار را راه اندازی کنند. به زودی انجمن های مشابه در سایر شهرهای آلمان ایجاد شد و تمامی آنها در سال ۱۸۷۳ در یک انجمن جمع شدند.

در سال ۱۸۷۷ آنها اولین استانداردها به منظور ساخت و نگهداری دیگهای بخار تدوین کردند، که به عنوان “استانداردهای Würzburg” شناخته شدند. DÜV ها در ادامه سایر سرویس ها مانند آزمایش ایمنی برقی و بازرسی آسانسور و سایر خدمات بازرسی فناوری ها را نیز انجام دادند.

در سال ۱۹۰۶ ، Grand Duchy of Baden آلمان، آیین نامه هایی را برای بازرسی وسایل نقلیه و همچنین رانندگان صادر کرد ، و DÜV هر شهر آلمان نیز مسئولیت آن را بر عهده گرفت. در سال ۱۹۳۸ ، ۳۷ شرکت DÜV وجود داشت ، و دوباره سازماندهی شدند و به ۱۷ شرکت با نام TÜV تغییر نام دادند. در سال ۱۹۵۱ مقررات ملی آلمان ، مردم را موظف می کرد هر دو سال یکبار اتومبیل های خود را از طریق TÜV بازرسی کنند.

تلاش برای ادغام توف ها

در سال ۲۰۰۷ ، TÜV Nord و TÜV SÜD تصمیم داشتند که با هم ادغام شوند ، که ادغام می توانست یک شرکت با ۱۸۰۰۰ کارمند و حدود ۱.۸ میلیارد یورو سرمایه ایجاد کند. با این حال این شرکت ها در همان سال ادغام را با استناد به مشکلات احتمالی در ادغام و محدودیت هایی که طبق قانون ضد انحصار مورد نیاز است ، لغو کردند. در سال ۲۰۰۸ ، TÜV Süd و TÜV Rheinland هم تصمیم داشتند با هم ادغام شوند که در صورت انجام دومین شرکت بزرگ خدمات آزمایش در جهان ، بعد از SGS شکل میگرفت که این طرح هم به دلیل نگرانی های ضد انحصاری دوباره کنار گذاشته شد. البته سایر توف ها نیز با ادغام تعدادشان بسیار کاهش پیدا کرد.

TUV های معتبر کدامند ؟

TUV های معتبر اعتبار اولیه شان از DAKKS آلمان یا Akkreditierung Austria  تامین شده و تعدادشان در جهان بسیار محدود است. در حال حاضر تنها شرکت های TUV که در ذیل بیان شده معتبر بوده که عموما در ایران فعالیت ندارند:

توف های اصلی و معتبر

۱- TÜV SUD با آدرس وب سایت https://www.tuvsud.com

۲- TÜV thueringen با آدرس وب سایت https://www.tuev-thueringen.com

۳- TÜV NORD با آدرس وب سایت https://www.tuev-nord.de

۴- TÜV Rheinland با آدرس وب سایت https://www.tuv.com

۵- TÜV SAARLAND (INTERCERT) با آدرس وب سایت https://www.tuev-saar.de

۶- TÜV AUSTRIA با آدرس وب سایت https://www.tuv.at

۷- TÜV HESSEN با آدرس وب سایت https://www.tuev-hessen.de

توف های معتبر در دنیا با نام های بالا شناخته می شوند ( اسامی و لوگوها را به خاطر بسپارید ! ) لذا سایر شرکت ها با پسوند یا پیشوند گذاشتن برای کلمه TUV در صدد سو استفاده از نام معروف TUV بوده و جعلی هستند. آدرس رجیستر گواهینامه ها نیز بسیار مهم اند که جلوی نام هریک ذکر شده است.

طبق آخرین بررسی ها در حال حاضر تنها شرکت های TUV NORD و TUV INTERCERT(MTIC) زیر مجوعه SAAR در ایران فعالیت داشتند که ابتدای سال ۹۹ با اعلام رسمی مدیرعامل توف نورد ، این CB نیز ایران را به دلیل تحریم ها ترک کرد و سایر شرکت های توف جعلی و فاقد اعتبارند. که البته به دلیل هزینه بالای این مراجع در ایران عموما شرکت ها از سایر مراکز صدور گواهینامه معتبر برای دریافت گواهینامه ایزو اقدام می کنند.

تشخیص گواهینامه TUV جعلی چگونه است ؟

۱- گواهینامه های TUV اصلی نظیر TUV NORD قیمتی عموما زیر حداقل ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو ندارند که در زمان نگارش این مقاله چیزی در حدود حداقل ۷ تا ۸ میلیون به ازای هر گواهینامه می باشد. لذا اگر شرکتی به شما وعده گواهینامه TUV با قیمت های نازل نمود مطمئن باشید که گواهینامه مربوطه جعلی و ساختگی است.

۲- اگر نام TUV مربوطه با شرکت هایی که در بالا ذکر کردیم فرق داشت یا پسوند و پیشوندی به آن اضافه یا کم شده بود به احتمال بالا با یک TUV جعلی سر و کار دارید که می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۳- مراجع معتبر صدور تحت اعتبار IAF یا ASCB فعالیت می کنند و تمامی TUV ها هم تحت اعتبار DAKKS که زیر مجموعه IAF می باشد فعالیت دارند. اگر شرکتی مدعی صدور از یک TUV است از شرکت مربوطه بخواهید تا گواهی DAKKS آلمان و IAF را برای شما بفرستند همچنین از آن ها بخواهید در وب سایت https://www.dakks.de نام شرکت و آدرس سایت آن را به شما نشان دهند.

در نهایت در صورتی که نیاز به گواهینامه ایزو معتبر داشتید و در این خصوص نیازمند راهنمایی بودید کافیست از طریق لینک سفارش ایزو درخواست خود را ثبت کنید تا با راهنمایی کارشناسان ایزوسیستم ضمن بهره مندی از مزایای استانداردها ، گواهینامه معتبر نیز دریافت کنید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!