کار کردن در روزهای کرونایی: مواردی که باید در محل کار به آن توجه ویژه شود!

کار کردن در کرونا

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ویروس کرونا (COVID-19) همچنان در سراسر جهان وجود دارد و در نتیجه، شما باید با دقت کسب و کار خود را برای بهره برداری آماده کنید.

این امر می تواند برای هر کارفرمایی یک کار دلهره آور باشد، بنابراین ما نکاتی را برای شما در نظر گرفته ایم که باید در نظر بگیرید تا کسب و کار خود را در سلامت کامل نگه دارید.

محل کار

بسیاری از مشاغل به منظور از هم گسیختگی امور، به کار از راه دور روی آوردند. اما باید ارزیابی کنید که آیا نوع شغل شما قابلیت این را دارد تا کار به مدت طولانی از راه دور انجام شود یا اینکه کارکنان شما نیاز به بازگشت به محل کار دارند.

اگر کارمندان خود را به صورت طولانی مدت (یا حتی دائمی) در خانه خودشان نگه می دارید، موارد زیادی وجود دارد که باید به آن توجه نمایید.

این موارد شامل داشتن سیاست تکالیف به روز و سیاست محافظت از داده ها است. اگر کارمندان شما اطلاعات حساس و محرمانه ای را به خانه می آورند، مورد دوم بسیار مهم است.

همچنین برای اطمینان از محافظت پرسنل شما در برابر مسائلی مانند کمردرد و خستگی چشم، در صورت امکان، آیا کارمندان می توانند صندلی های اداری، لپ تاپ و سایر تجهیزات خود را به خانه ببرند؟ این امر می تواند به آنها کمک کند تا یک محیط کاری امن ایجاد نمایید.

ارتباط خوب با کارکنان خود را نیز حفظ کنید. ممکن است نگرانی در مورد ماندن در خانه یا بازگشت به سر کار وجود داشته باشد. بنابراین شما ممکن است بخواهید به یک ترتیب زمانی فکر کنید، که در آن کارکنان برخی از وقت خود را در محل کار و بقیه در خانه سپری ‌کنند.

فاصله خود را حفظ کنید

اگر کارکنان شما در حال بازگشت به محل کار خود هستند، آن ها هنوز هم نیاز به حفظ فاصله اجتماعی دارند.

رعایت این نکته بدین معنی است که شما باید فضای کاری و مسیرهای عبور را دوباره طراحی کنید تا بتوانید یک فاصله دو متری را حفظ نمایید.

به فضای کار خود نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید ورودی ها و خروجی های بیشتری را در مناطقی که دارای رفت و آمد زیاد هستند، باز کنید یا خیر. همچنین ببینید آیا می توانید یک سیستم یک طرفه در اطراف محل کار ایجاد کنید یا خیر.

اگر فاصله در محل کار شما مشکل ایجاد کند، شما ممکن است ترجیح دهید الگوی شیفت کاری ایجاد کنید تا تعداد کارمندان در محل کاهش یابد.

اسکراب کردن دست (شستن دست ها)

از زمان شیوع ویروس کرونا (COVID-19)، حفظ بهداشت و شستن دست ها در محیط کار کلید حفظ سلامت و ایمنی کارکنان شما خواهد بود.

در مورد نصب مواد شوینده اضافی بر روی میز، آشپزخانه و توالت فکر کنید. شما باید اسپری ضد باکتری و ضد عفونی را فراهم نمایید. همچنین کارکنان باید هر روز میز کار خود را قبل و بعد از استفاده ضدعفونی نمایند. سطل های زباله اضافی قرار دهید تا کارها مرتب و بهداشتی باشد.

استفاده از وسایل عمومی مانند ظروف نیز اکنون باید جدا باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کارمندان از تجهیزات شخصی خود استفاده می کنند.

آماده سازی مهم است

ایمن سازی تجارت در زمان COVID-19 و راه اندازی مجدد کارها مطمئناً می تواند چالش برانگیز باشد. اما شما مجبور نیستید این کار را از ابتدا انجام دهید.

اگر گواهینامه ایزو دارید، می توانید از چارچوب فرایندها و رویه های آن استفاده کنید تا به شما کمک کند تجارت خود را با شرایط جدید مطابقت دهید.

اما اگر در حال حاضر گواهینامه ایزو ندارید، می توانید با تیم ما ارتباط برقرار کنید تا بفهمید چه استانداردهایی می تواند به شرکت شما کمک کند تا به سمت جلو حرکت نمایید. برای مشاوره رایگان اخذ ایزو به سادگی می توانید فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای پشتیبانی و راهنمایی بیشتر، همچنین می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس بگیرید تا ببینید منابع انسانی، بهداشت و ایمنی چه کمکی می توانند ارائه دهند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!