ایزو ویژه سالن‌ های زیبایی

ایزو ویژه سالن‌های زیبایی

ایزو ویژه سالن‌ های زیبایی انواعی از استانداردهای عمومی و تخصصی را شامل می‌شود. امروزه ارائه خدمات ثابت و با کیفیت بالا برای مشتریان، به ویژه در این صنعت، امری حیاتی است. اخذ گواهینامه‌های ایزو، سالن‌های زیبایی را قادر می‌سازد تا تعهد خود را برای بهبود مستمر سیستم‌های کیفیت نشان دهند. در ادامه با برخی از استانداردهای این حیطه آشنا می‌شویم:

EN 16708 – خدمات سالن زیبایی – الزامات و توصیه‌ها برای ارائه خدمات

استاندارد prEN 16708 توسط سازمان توسعه استاندارد اروپا CEN در حال توسعه است. کمیته فنی CEN (TC) 409 بر روی توسعه این استاندارد کار کرده است و حداکثر ۱۱ کشور شرکت کننده از اروپا در آن مشارکت دارند.

این استاندارد اروپایی الزامات و توصیه‌هایی را برای ارائه خدمات حرفه‌ای سالن زیبایی ارائه می‌دهد. این الزامات مربوط به ارائه خدمات زیبایی، صرف‌نظر از محل ارائه خدمات است.

زمینه کاربرد

ایزو ۱۶۷۰۸ الزامات و توصیه‌هایی را برای ارائه درمان‌های زیبایی ایمن انجام شده توسط یک درمانگر زیبایی واجد شرایط، مدیریت مشتری و اطمینان از ایمنی مشتری در مورد هر‌گونه درمان زیبایی ارائه می‌کند. ارائه خدمات سالن زیبایی محدود به حدود صلاحیت درمانگران زیبایی فردی است، که از طریق یک ارائه‌دهنده آموزش شناخته شده به دست آمده است.

این استاندارد روش‌های پزشکی از جمله جراحی زیبایی، روش‌های تزریقی زیبایی، خدمات آرایشگری و خالکوبی را پوشش نمی‌دهد.


تفاوت بین سالن‌ زیبایی و آرایشگاه

سالن زیبایی فضایی توسعه‌یافته در یک مکان خصوصی است که معمولاً تخصصی‌‌تر از یک آرایشگاه است. سالن‌های زیبایی معمولا بر روی یک درمان یا ویژگی‌های زیبایی خاص تمرکز می‌کنند و خدمات گسترده‌ای در رابطه با سلامت پوست، زیبایی شناسی صورت، مانیکور ناخن، رایحه‌درمانی، مدیتیشن، اکسیژن درمانی و بسیاری از خدمات دیگر را ارائه می‌دهند اما آرایشگاه‌ها مکانی کوچک‌تر و جامعه‌ای دوستانه هستند که ممکن است در خانه مالک نیز قرار داشته باشند.

ایزو ویژه سالن‌های زیبایی برای هر دو نوع از این مجموعه‌ها کاربرد دارد و قادر است مشاغل کوچک را نیز وارد حیطه رقابتی کند.


استانداردهای عمومی

متخصصانی که در حوزه کاشت ناخن، پدیکور، میکروبیدلینگ، رنگ و مش مو، شینیون و … در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی مشغول به کار هستند می‌توانند غیر از گواهینامه تخصصی خودشان، انواع استانداردهای عمومی را نیز اخذ کنند. در ادامه لیستی از استانداردهای عمومی مرتبط آورده شده است و برای آشنایی بیشتر می‌توانید مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

ISO 9001: 2015 (سیستم مدیریت کیفیت)

۵S (نظام آراستگی محیط کار)

ISO 14001: 2015 (سیستم مدیریت زیست محیطی)

GHP (عملکرد خوب در رعایت بهداشت)

ISO 45001: 2018 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی)

HSE-MS (سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست)

ISO 10002: 2018 (سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان)

GMP (عملکرد خوب در مدیریت)

ISO 10004: 2018 (سیستم رضایت‌مندی مشتریان)


جمع‌بندی

رعایت مسائل ایمنی و بهداشت تقریبا حلقه گمشده در برخی مشاغل مخصوصا سالن‌های آرایشی است. اخذ گواهینامه ایزو ویژه سالن‌ های زیبایی، می‌تواند بهترین تبلیغ برای آن‌ها باشد.

برای مدیران سالن‌های آرایشی بسیار مهم است که مسائل ایمنی و بهداشت را به درستی رعایت کنند تا بتوانند در مورد ایمن بودن محیط به مشتریان خود اطمینان خاطر دهند؛ لذا پیاده‌سازی و رعایت الزامات استاندارد ایزو می‌تواند قدمی موثر در راستای این هدف باشد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ انواع ایزو از طریق صفحه دریافت ایزو درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!