ایزو ۱۴۰۰۱ (استاندارد ایزو مدیریت محیط زیست و پیرامونی)

گواهینامه ایزو 14001

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱ اقدام کنید.

اخذ ایزو

مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱

  • اطمینان از توجه به الزامات محیط زیستی
  • جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
  • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
  • رعایت الزامات محیط زیستی در تولید محصولات
  • ایجاد فروش بیشتر به دلیل تقویت برند
  • تامین محیطی که به محیط زیست توجه دارد

کشورهای صادر کننده گواهینامه

آشنایی با استاندارد بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱

استاندارد ISO 14001 چیست ؟

جهت اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ ( دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ ) ایزوسیستم آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

استاندارد ISO 14001 استانداری است که با راهنمایی ها و دستورالعمل های خود به سازمان ها کمک می کند تا از آسیب زدن به محیط زیست پیرامونی جلوگیری به عمل آمده و آسیب های ناشی حذف یا به حداقل کاهش یابد.

مدیریت محیط زیست چیست؟

مدیریت سازمان شما بر محیط زیست، باید بدون در نظر گرفتن صنعتی که در آن کار می کنید، اولویت اصلی کسب و کار شما باشد. سیستم مدیریت محیط زیست چارچوبی برای ایجاد سیاست ها و تغییرات فرآیندی می باشد که به شما در بهبود عملکرد محیط زیست کمک می کند. علاوه بر بهتر بودن برای محیط زیست، دستیابی به گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ همچنین می تواند کنترل بیشتری بر هزینه ها و سایر موارد داشته باشد. گواهینامه ISO ۱۴۰۰۱ به شما این اعتبار را می‌دهد تا بتوانید از آن برای رشد کسب‌وکار خود در یک روش زیست‌محیطی و اقتصادی استفاده کنید.

تاریخچه و آخرین ورژن استاندارد ISO 14001

سازمان جهانی استاندارد ( International Organization for Standardization ) در سال ۱۹۹۳ با تشکیل کیته فنی تحت ریاست کشور کانادا اولین گام را برای نگارش یک استاندارد جهانی مدیریت محیط زیست EMS برداشت و در سال ۱۹۹۶ اولین ویرایش این استاندارد را تحت عنوان ISO 14001 منتشر نمود .
در سال ۲۰۰۴ استاندارد ISO 14001 مورد ویرایش قرار گرفت و ورژن ۲۰۰۴:ISO 14001 آن برای پیاده سازی در اختیار سازمان ها قرار گرفت.

استاندارد بین المللی ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ سومین ویرایش ازسری استاندارد ISO 14001 است. این نسخه نیز در ادامه نسخه ۲۰۰۴ و با هدف بهبود آن ویرایش و سپس توسط سازمان ISO منتشر گردید. ویرایش ۲۰۱۵ این استاندارد که به صورت ISO 14001:2015 بیان می شود اصلاحیه فنی ISO 14001:2004 / COR.1:2009 را نیز شامل می شود.

تغییر چشم انداز صنعت و نیازهای ذینفعان

چشم انداز صنعت همیشه در حال تغییر است. معرفی جدیدترین نسخه ایزو ۱۴۰۰۱ در سال ۲۰۱۵ تغییرات مهمی را به ارمغان آورد که بر الزامات انطباق مشاغل در همه اندازه‌ها و صنایع تأثیر ماندگار خواهد گذاشت. این تغییرات بر نیازهای ذینفعان شما تأثیر می‌گذارد و به تکامل سیستم مدیریت شما نیاز دارد. ملاحظات شامل تغییر نیازهای نظارتی، تکامل الزامات ذینفعان و رعایت قانون است.

ISO-14001-2015-certification

لزوم پیاده سازی استاندارد ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵

با اخذ گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ می توانید به ذینفعان، مشتریان و کارمندان خود ثابت کنید که از تعهدات زیست محیطی خود آگاه هستید و به دنبال کاهش تأثیرات زیست محیطی خود هستید. بسیار مهم است که خطرات مرتبط با محیط زیست را شناسایی کنید. زیرا چالش های مهمی را برای مشاغل ایجاد می کند. سازمان و شرکت ها نسبت به محیط پیرامون خود نظیر هوا، آب،‌ خاک، منابع طبیعی، گیاهان، جانوران و انسان ها مسئول می باشند. تولید محصولات یا ارائه خدمات باید به گونه ای طراحی شده و صورت پذیرد که به محیط زیست پیرامونی ما آسیبی وارد نسازد. رشد صنایع و صنعتی شدن شهرها باعث استفاده هر چه بیشتر از منابع طبیعی مانند نفت، گاز، آب و … شده لذا کاهش منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست از اثرات منفی صنعتی شدن جوامع می باشد، سازمان بین المللی ایزو با تدوین استاندارد ISO 14001 سعی بر این داشته تا اثرات منفی صنعتی شدن جوامع بکاهد.

دامنه کاربرد استاندارد ISO 14001

استاندارد ISO 14001 در مورد هر سازمانی که مایل به اعمال موارد زیر باشد کاربرد دارد :

الف ) اجرا ، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی

ب ) حصول اطمینان از انطباق با خط مشی زیست محیطی که خود تعیین کرده است

ج ) اثبات این انطباق به دیگران

د ) درخواست گواهی / ثبت سیستم مدیریت زیست محیطی خود توسط یک سازمان برونی (CB)

ه ) تعیین انطباق با این استاندارد و اظهار آن توسط خود سازمان

تمام الزامات مندرج استاندارد ISO 14001 به منظور لحاظ شدن در هر سیستم مدیریت زیست محیطی در نظر گرفته شده اند. گستره کاربرد آن به عواملی مانند خط مشی زیست محیطی سازمان ، ماهیت فعالیتهای آن و شرایطی که در آن فعالیت می نماید بستگی دارد.

استاندارد ISO 14001 بخشی از IMS

ایزو سیستم با تیمی مجرب و سوابقی قابل استعلام آماده مشاوره و صدور گواهینامه استاندارد ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ را با مناسب ترین هزینه و زمان را دارد. سازمان ها می توانند با دریافت مجموعه گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه IMS ضمن دریافت ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ آخرین ورژن استانداردهای جهانی ایزو ۹۰۰۱ ورژن ۲۰۱۵ و OHSAS 18001 ورژن ۲۰۰۷ را نیز دریافت نموده و در هزینه های مشاوره و صدور نیز صرفه جویی نموده باشند.

تفاوت خدمات و کیفیت ایزوسیستم با سایر شرکت ها در چیست؟

ما سابقه ای طولانی در زمینه اخذ ایزو معتبر با بالاترین درجه اعتباردهی و کمک به سایر SME ها برای بهبود مشاغل داریم. ما افتخار می کنیم که با مشتری های خود آشنا می شویم و به همین دلیل می فهمیم که چقدر مهم است که اعتماد آن ها را جلب کنیم، قابل دسترسی باشیم و خدماتی عالی ارائه دهیم. مشتریان با ارزشی همچون شما، به ما در ایجاد خدمات برتر کمک می کند.

اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ – دریافت ایزو ۱۴۰۰۱

جهت اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ ( دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ ) می توانید از طریق ایزوسیستم اقدام نمایید. ایزوسیستم برترین مرکز جهت اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ ( دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ ) در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

برای اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ ( دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ ) از طریق لینک درخواست گواهینامه در همین صفحه اقدام نمایید همچنین می توانید برای اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ ( دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ – صدور ایزو ۱۴۰۰۱ ) از طریق این لینک درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید.


هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!

سفارش فوری ایزو