اخذ فوری ایزو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها – اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ فوری ایزو به معنای اجرای سریع و مؤثر استانداردهای مدیریتی ISO در یک زمان کوتاه است. این فرآیند عبارت است از اعمال تغییرات و بهینه‌سازی‌های لازم برای تطابق سریع‌تر سازمان با الزامات استانداردها. اخذ گواهینامه ایزو فوری به عنوان یک راهبرد استراتژیک برای سازمان‌ها مطرح شده است تا در مدت زمان کمتر، نظام مدیریت بهبود یافته و موازنه با استانداردها را برقرار کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با چگونگی دریافت ایزو در زمان کوتاه‌تر آشنا شوید.

مراحل اخذ فوری ایزو

اخذ فوری گواهینامه ایزو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است چالشی باشد، اما با آماده‌سازی دقیق مستندات، استفاده از مشاوران حرفه‌ای، انتخاب مراجع معتبر و پیگیری مداوم، می‌توان این فرآیند را به طور قابل توجهی تسریع کرد. این اقدام نه تنها به افزایش اعتبار و اعتماد مشتریان کمک می‌کند، بلکه به بهبود کیفیت محصولات و خدمات و ارتقای جایگاه رقابتی سازمان نیز منجر می‌شود. مراحل اخذ گواهینامه ایزو فوری عبارت‌اند از:

 1. آماده‌سازی کامل مستندات
 2. انتخاب مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
 3. انتخاب مراجع معتبر و سریع
 4. پیگیری مداوم فرآیند صدور
 5. آموزش و فرهنگ‌سازی در سازمان

اهمیت اخذ فوری ایزو

اخذ ایزو فوری اغلب بهبود عملکرد سازمان را در زمینه‌های مختلف مدیریتی مانند کیفیت، بهداشت و ایمنی، محیط زیست و امور اجتماعی سرعت می‌بخشد. هدف از این امر افزایش کارایی، حفظ رقابت‌پذیری و ارتقاء سطح اعتماد مشتریان و سایر نهادهای مرتبط با سازمان است. این رویکرد نیازمند همکاری تمامی اعضای سازمان و تعهد رهبری جهت اجرا موفقیت‌آمیز آن است و به شما امکان می‌دهد که بدون نیاز به شرکت در دوره ایزو یا جلسات مشاوره طولانی، برای دریافت ایزو به‌صورت آنلاین درخواست دهید و گواهینامه خود را دریافت کنید.

اخذ و تمدید ایزو یک راه عالی برای نشان‌دادن این است که شما یک کسب‌وکار با کیفیت بالا و متمرکز بر مشتری را اداره می‌کنید که از رقبا بالاتر است. بااین‌حال، فرایند روند سنتی اقدام برای دریافت گواهینامه ایزو می‌تواند پرهزینه و زمان بر باشد. اگر به دنبال راهی مقرون‌به‌صرفه برای اخذ ایزو فوری برای تجارت خود هستید، از طریق برخی مراجع صدور می‌توانید به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.


دلایل نیاز به اخذ فوری گواهینامه ایزو

به نظر می‌رسد بسیاری از سازمان‌ها به دنبال اخذ فوری ایزو هستند تا بتوانند استاندارد موردنظر خود را سریع و راحت دریافت کرده و از آن بهره ببرند.

به طور کل در قانون اخذ ایزو گفته شده است که مستندات استاندارد باید به‌صورت کامل در سازمان پیاده‌سازی شود و در آخر باید یک دوره ممیزی داخلی از طرف شرکت سومی انجام بگیرد تا بتوان گواهینامه ایزو را دریافت کرد. اما بعضی مواقع می‌توان سخت‌گیری‌های ناشی از این قانون را کاهش داد.

به فرض مثال سازمانی خواهان شرکت در یک مناقصه یا همایش است که می‌تواند سود بسیار زیادی برای آن‌ها داشته باشد، اما مدیران این مجموعه به‌صورت ناگهانی متوجه می‌شوند که نمی‌توانند در این مناقصه شرکت کنند، چون ایزو ندارند.

برای این شرکت‌ها امکان پیاده‌سازی مقدور نیست و نیاز دارند که به‌سرعت گواهی خود را دریافت کنند؛ به این روش اخذ ایزو فوری گفته می‌شود.

مزایا اخذ گواهینامه ایزو فوری

با اخذ فوری ایزو، یک سازمان به مشتریان خود نشان می‌دهد که مایل است در چارچوب مشخصی برای دستیابی به اهداف شرکت خود عمل کند که با محصول نهایی بهتر، ریسک کمتر و فرایندهای تجاری بهبودیافته مرتبط است. گواهی ایزو همچنین تعهد سازمان به حفظ کنترل فرایندها و رویه‌های خود را با ارائه محصولات باکیفیت و با استانداردهای تحویل ثابت نشان می‌دهد.

نحوه اخذ فوری ایزو

روش‌های اخذ ایزو فوری معتبر و قابل استعلام

اگر به دنبال راهی را برای شرکت در مزایده و یا خواهان صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه هستید باید به فکر دریافت گواهینامه‌ای کم‌هزینه با صرف زمان کمتری باشید؛ اما توجه داشته باشید که به دلیل نیاز شما به گواهینامه ایزو فوری قرار نیست که مدرکی نامعتبر دریافت کنید.

روش‌های زیادی برای دستیابی به مدرک ایزو در سطح جهانی وجود دارد که نیاز به مشاوره و پیاده‌سازی دارد و ازآنجایی‌که برخی از شرکت‌ها برایشان الزام نیست که حتماً زیر نظر سازمان استاندارد گواهینامه بگیرند و هزینه زیادی را صرف مدرک ایزو کنند پس ما در این صورت اخذ مدرک ایزو از CB خصوصی را پیشنهاد می‌دهیم که در سراسر جهان هم قابل استعلام است و هزینه بسیار مناسبی دارد.


پیش‌نیازهای مهم برای اخذ فوری ایزو

قبل از اقدام جهت اخذ فوری ایزو مدارکی را باید تهیه کرده و برخی مراحل را طی کنید. این مراحل شامل موارد زیر است:

۱- انتخاب گواهینامه ایزو

انواع مختلفی از گواهینامه‌های ایزو وجود دارد. برخی از متداول‌ترین گواهینامه‌های ISO شامل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ هستند. بسته به اینکه می‌خواهید مدیریت کیفیت، مدیریت امنیت اطلاعات، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت محیط‌زیست یا … را بهبود ببخشید، می‌توانید هر یک از این گواهی‌ها را انتخاب کنید.

۲- انتخاب مرجع صدور معتبر

سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو، انواع استانداردها را تدوین کرده و توسعه می‌دهد، اما در فرایند صدور گواهینامه دخالتی ندارد. برای دستیابی به گواهینامه ایزو، سازمان‌ها باید با نهادهای صدور گواهینامه خارجی همکاری کنند. هنگام انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه، باید اعتبارسنجی را بررسی کنید.

۳- ایجاد سیستم مدیریت

بسته به نیازهای تجاری مجموعه شما، ممکن است نیاز به اتخاذ یک سیستم مدیریت جدید برای انطباق طولانی‌مدت با استانداردها داشته باشید.

۴- پیاده‌سازی

این طولانی‌ترین مرحله از کل فرایند اخذ فوری ایزو است. در اینجا، اصول و الزامات استاندارد بخشی از سازمان شما می‌شود. ارائه آموزش داخلی برای اطمینان از اینکه همه در جهت دستیابی به گواهینامه ایزو تلاش می‌کنند ضروری است.

۵- حسابرسی و بهبود مستمر

برای تأیید انطباق سازمان شما با استانداردهای ایزو ترجیحاً باید یک حسابرس از نهاد خارجی یا مرجع صدور گواهینامه، دریافت کنید. ممیزی داخلی منظم می‌تواند به ایجاد کنترل‌های داخلی قوی کمک کند و اطمینان حاصل کند که سازمان شما می‌تواند به سرعت به تغییرات در صدور گواهینامه پاسخ دهد.


فرایند صدور گواهینامه شامل چه مواردی می‌شود؟

شرکتی که به دنبال اخذ گواهینامه ایزو فوری است باید فرایندهایی مانند کنترل کیفیت یا مدیریت محیط‌زیست مؤثری را مستندسازی و اجرا کند که الزامات ISO را برآورده می‌کند. می‌توانید از خدمات مشاوره ایزو کمک بگیرید که شما را در کل فرایند صدور گواهینامه راهنمایی می‌کند.

پس از توسعه کامل فرایندها و آزمایش داخلی، یک شخص ثالث مستقل و معتبر یک ممیزی را تکمیل می‌کند تا مطمئن شود سیستم شما الزامات استاندارد را برآورده می‌کند. حتی پس از دریافت گواهینامه، شرکت‌ها برای اطمینان از عدم تکرار مشکلات یا انحرافات، تحت بازرسی مجدد قرار می‌گیرند.

الزامات ویژه استانداردها

ذکر این نکته ضروری است که هر گواهینامه شرایط خاص خود را دارد. برای مثال الزامات ایزو ۹۰۰۱ عبارت‌اند از:

 • سیستم مدیریت کیفیت
 • مسئولیت مدیریت
 • مدیریت منابع
 • تحقق محصول
 • آنالیز و بهبود

برای دستیابی به گواهینامه ISO 9001:2015، باید یک سیستم مدیریت کیفیت راه‌اندازی کنید و اطمینان حاصل کنید که یک نهاد معتبر آن را ممیزی می‌کند. اگر نتایج ممیزی نشان داد که شما آخرین الزامات استانداردهای ISO را دارید، می‌توانید گواهینامه خود را دریافت کنید.

گواهینامه‌ای که دریافت می‌کنید فقط برای سه سال اعتبار دارد و پس از آن باید گواهینامه‌های خود را تمدید کنید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ فوری ایزو

جهت اخذ فوری ایزو برای مجموعه خود به یک سری مدارک اولیه نیاز دارید:

 • سوابق صلاحیت، آموزش و تجربه
 • سوابق نیاز به بررسی محصولات و خدمات
 • سوابق خروجی‌های منطبق و غیرمنطبق
 • نتایج حسابرسی داخلی
 • نتایج اقدامات اصلاحی

اخذ گواهینامه ایزو فوری

آیا اخذ گواهینامه ایزو فوری امکان‌پذیر است؟

اخذ گواهینامه ایزو به طور معمول فرآیندی زمان‌بر و مستلزم رعایت مراحل و استانداردهای خاصی است، اما برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است به دلیل چارچوب‌های زمانی محدودی دارند (مثلاً مناقصه‌های موعد مقرر)، نیاز به دریافت فوری این گواهینامه داشته باشند. در چنین مواردی، اقداماتی وجود دارد که می‌تواند به تسریع این فرآیند کمک کند:

شرایط مورد نیاز برای اخذ ایزو فوری

 1. فرایندها باید نسبتاً مستقیم باشند زیرا فرایندهای پیچیده زمان بیشتری می‌برد.
 2. تیم رهبری باید متعهد به تمرکز بر مشتری، مدیریت کیفیت، دستیابی به گواهینامه و بهبود مستمر کسب‌وکار باشد.
 3. شرکت باید یک تجارت نسبتا کوچک باشد. (ترجیحاً کمتر از ۲۰ کارمند)
 4. کسب‌وکار باید در یک مکان واحد فعالیت کند. صدور فوری برای یک شرکت ملی با چندین لوکیشن ممکن نیست.
 5. کارکنان باید به موقع به هرگونه درخواست اطلاعاتی که ممکن است مشاوران نیاز داشته باشند، پاسخ دهند.
 6. حسابرس مرجع صدور گواهینامه باید در دسترس باشد.

جدول زمانی صدور فوری گواهینامه ایزو

در زیر نمونه‌ای از جدول زمانی را آورده‌ایم که می‌توان برای دستیابی به گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در ده روز، به شرط رعایت شرایط فوق استفاده کرد:

 1. تجزیه‌وتحلیل شکاف و جمع‌آوری اطلاعات
 2. بررسی اسناد سیستم مدیریت کیفیت
 3. توسعه سیستم مدیریت کیفیت
 4. بررسی مستندات و اصلاح در صورت نیاز
 5. پیاده‌سازی الزامات
 6. ممیزی داخلی و بررسی مدیریت
 7. گزارش حسابرسی داخلی و اقدامات معوق شناسایی شده
 8. مرحله ۱ ممیزی بدنه صدور گواهینامه
 9. مرحله ۲ ممیزی بدنه صدور گواهینامه
 10. گزارش حسابرسی بدنه گواهینامه و اعطا گواهینامه به شرکت

جمع‌بندی

اخذ فوری ایزو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل ماهیت و فرآیندهایی که برای اخذ گواهینامه لازم است به طور عمومی ممکن نیست. زیرا این فرایند نیازمند زمان و مراحلی از جمله بررسی و تجزیه‌وتحلیل سیستم‌ها، ایجاد و اجرای سیستم‌های مدیریت مرتبط، آموزش کارکنان و انجام بازرسی‌ و ارزیابی‌ها است.

اما در برخی موارد استثنایی و فوری، ممکن است شرکت یا سازمان نیاز داشته باشد که در یک زمان کوتاه‌تر گواهینامه ISO را دریافت کند. در این صورت، برای تسریع روند اخذ گواهینامه ایزو فوری می‌توان اقداماتی را در نظر گرفت. در هر صورت، باید توجه داشت که اخذ فوری گواهینامه ISO همچنان به مراحل و فرآیندهای مورد نیاز بستگی دارد و نیاز به توجه و همکاری دقیق با تیم اجرایی و مشاوران دارد.

سوالات متداول

در این مقاله بررسی کردیم که دریافت گواهینامه ایزو به صورت فوری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، استفاده از مشاوران متخصص، انتخاب مراجع معتبر و اجرای دقیق استانداردها است. با رعایت این مراحل، می‌توانید فرآیند دریافت گواهینامه ایزو را به طور قابل توجهی تسریع کنید و از مزایای آن برای بهبود کیفیت و اعتبار سازمان خود بهره‌مند شوید. در ادامه به برخی سوالات متداول در این باره پاسخ می‌دهیم:

اخذ فوری گواهینامه ایزو در یک روز ممکن است؟

خیر، اخذ این گواهینامه‌ها در یک روز یا مدت زمانی بسیار کوتاه معمولا امکان‌پذیر نیست؛ زیرا نیازمند انجام مراحل و فرآیندهایی است که زمان و تدابیر مشخصی را می‌طلبد.

آیا می‌توان فرایند اخذ گواهینامه ایزو فوری را تسریع کرد؟

بله، می‌توان تلاش کرد تا فرایند اخذ گواهینامه ISO را تسریع کرد. با استفاده از مشاوران متخصص و رعایت نکاتی مانند اختصاص منابع کافی و همکاری کامل با تیم اجرایی، می‌توان زمان لازم برای اخذ گواهینامه را کاهش داد.

اخذ فوری ایزو برای شرکت ها و سازمان ها هزینه بیشتری دارد؟

هزینه اخذ گواهینامه ISO برای یک شرکت به صورت کلی بستگی به عوامل متعددی دارد و اخذ فوری گواهینامه تنها به خودی خود نیازمند افزایش هزینه نیست. اما در برخی موارد، ممکن است نیاز به انجام فعالیت‌های سریع‌تر و مشاوره تخصصی داشته باشید که می‌تواند هزینه را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا اخذ ایزو فوری آسان است؟

فرایند اخذ فوری گواهینامه‌ ایزو بسیار ساده است. ممکن است الزامات زیادی وجود داشته باشد یا رخ دهد، اما به کمک مراجع معتبر به‌راحتی می‌توان روند اخذ فوری ایزو را ساده کرد.

از کجا خدمات اخذ گواهینامه ایزو فوری دریافت کنیم؟

از مراکز مجوزدار نظیر ایزوسیستم که تنها مرکز رتبه ۱ کشور در حوزه مشاوره، استقرار و صدور گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو است می‌توانید برای مشاوره و اخذ گواهینامه‌ ایزو فوری اقدام کنید.

اخذ گواهینامه ایزو فوری از ایزوسیستم

ایزوسیستم با همکاری برترین مراجع صدور (CB)، انواع گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو (ISO) را برای سازمان‌ها و سایر مراکز تجاری و غیرتجاری صادر می‌کند. شرکت دانش بنیان خانه مدیران، ایزوسیستم را به‌عنوان برند تجاری خود ثبت کرده و از سال ۱۳۸۵ در حوزه ارائه خدمات مشاور مدیریت و صدور گوهینامه‌های بین‌المللی ایزو فعالیت می‌کند.

برای اخذ ایزو از طریق صفحه دریافت ایزو درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!