اخذ فوری ایزو برای شرکت ها و سازمان ها

اخذ فوری ایزو (اخذ فوری گواهینامه ایزو – اخذ ایزو فوری) به شما امکان می‌دهد که بدون نیاز به شرکت در دوره ایزو یا جلسات مشاوره طولانی، برای دریافت ایزو به‌صورت آنلاین درخواست دهید و گواهینامه خود را دریافت کنید.

اخذ و تمدید ایزو یک راه عالی برای نشان‌دادن این است که شما یک کسب‌وکار با کیفیت بالا و متمرکز بر مشتری را اداره می‌کنید که از رقبا بالاتر است. بااین‌حال، فرایند روند سنتی اقدام برای دریافت گواهینامه ایزو می‌تواند پرهزینه و زمان بر باشد. اگر به دنبال راهی مقرون‌به‌صرفه برای اخذ ایزو فوری برای تجارت خود هستید، از طریق برخی مراجع صدور می‌توانید به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه iso چیست؟ اعتبار یک شرکت را برای ارائه محصولات سازگار و باکیفیت، از طریق یک سازمان شخص ثالث تأیید می‌کند. اخذ گواهینامه ایزو به این معنی است که شرکت دارای یک یا چند استاندارد مدیریت بین‌المللی شناخته شده ISO است. این استانداردها شامل فرایندها و رویه‌هایی است که به‌خوبی تعریف شده و به طور منظم بررسی شده‌اند که کارکنان به آن پایبند هستند.


دلایل نیاز به اخذ فوری گواهینامه ایزو

به نظر می‌رسد بسیاری از سازمان‌ها به دنبال اخذ فوری ایزو هستند تا بتوانند استاندارد موردنظر خود را سریع و راحت دریافت کرده و از آن بهره ببرند.

به طور کل در قانون اخذ ایزو گفته شده است که مستندات استاندارد باید به‌صورت کامل در سازمان پیاده‌سازی شود و در آخر باید یک دوره ممیزی داخلی از طرف شرکت سومی انجام بگیرد تا بتوان گواهینامه ایزو را دریافت کرد. اما بعضی مواقع می‌توان سخت‌گیری‌های ناشی از این قانون را کاهش داد.

به فرض مثال سازمانی خواهان شرکت در یک مناقصه یا همایش است که می‌تواند سود بسیار زیادی برای آن‌ها داشته باشد، اما مدیران این مجموعه به‌صورت ناگهانی متوجه می‌شوند که نمی‌توانند در این مناقصه شرکت کنند، چون ایزو ندارند.

برای این شرکت‌ها امکان پیاده‌سازی مقدور نیست و نیاز دارند که به‌سرعت گواهی خود را دریافت کنند؛ به این روش اخذ ایزو فوری گفته می‌شود.

چرا اخذ ایزو مهم است؟

گواهینامه‌های ایزو مجموعه‌ای از استانداردهای شناخته شده بین‌المللی هستند که کیفیت را در طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌ها مانند مدیریت محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی، مدیریت کیفیت و تجهیزات پزشکی به مشتریان منتقل می‌کنند. شرکت‌هایی که دارای گواهینامه ISO هستند نیز می‌توانند خود را از رقبا متمایز کنند.

با اخذ فوری ایزو، یک سازمان به مشتریان خود نشان می‌دهد که مایل است در چارچوب مشخصی برای دستیابی به اهداف شرکت خود عمل کند که با محصول نهایی بهتر، ریسک کمتر و فرایندهای تجاری بهبودیافته مرتبط است. گواهی ایزو همچنین تعهد سازمان به حفظ کنترل فرایندها و رویه‌های خود را با ارائه محصولات باکیفیت و با استانداردهای تحویل ثابت نشان می‌دهد.

نحوه اخذ فوری ایزو

روش‌های اخذ ایزو فوری معتبر و قابل استعلام

اگر به دنبال راهی را برای شرکت در مزایده و یا خواهان صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه هستید باید به فکر دریافت گواهینامه‌ای کم‌هزینه با صرف زمان کمتری باشید؛ اما توجه داشته باشید که به دلیل نیاز شما به گواهینامه ایزو فوری قرار نیست که مدرکی نامعتبر دریافت کنید.

روش‌های زیادی برای دستیابی به مدرک ایزو در سطح جهانی وجود دارد که نیاز به مشاوره و پیاده‌سازی دارد و ازآنجایی‌که برخی از شرکت‌ها برایشان الزام نیست که حتماً زیر نظر سازمان استاندارد گواهینامه بگیرند و هزینه زیادی را صرف مدرک ایزو کنند پس ما در این صورت اخذ مدرک ایزو از CB خصوصی را پیشنهاد می‌دهیم که در سراسر جهان هم قابل استعلام است و هزینه بسیار مناسبی دارد.


پیش‌نیازهای مهم برای اخذ فوری ایزو

قبل از اقدام جهت اخذ فوری ایزو مدارکی را باید تهیه کرده و برخی مراحل را طی کنید. این مراحل شامل موارد زیر است:

۱-     انتخاب گواهینامه ایزو

انواع مختلفی از گواهینامه‌های ایزو وجود دارد. برخی از متداول‌ترین گواهینامه‌های ISO شامل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ هستند. بسته به اینکه می‌خواهید مدیریت کیفیت، مدیریت امنیت اطلاعات، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت محیط‌زیست یا … را بهبود ببخشید، می‌توانید هر یک از این گواهی‌ها را انتخاب کنید.

۲-      انتخاب مرجع صدور معتبر

سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو، انواع استانداردها را تدوین کرده و توسعه می‌دهد، اما در فرایند صدور گواهینامه دخالتی ندارد. برای دستیابی به گواهینامه ایزو، سازمان‌ها باید با نهادهای صدور گواهینامه خارجی همکاری کنند. هنگام انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه، باید اعتبارسنجی را بررسی کنید.

۳-      ایجاد سیستم مدیریت

بسته به نیازهای تجاری مجموعه شما، ممکن است نیاز به اتخاذ یک سیستم مدیریت جدید برای انطباق طولانی‌مدت با استانداردها داشته باشید.

۴-      پیاده‌سازی

این طولانی‌ترین مرحله از کل فرایند اخذ فوری ایزو است. در اینجا، اصول و الزامات استاندارد بخشی از سازمان شما می‌شود. ارائه آموزش داخلی برای اطمینان از اینکه همه در جهت دستیابی به گواهینامه ایزو تلاش می‌کنند ضروری است.

۵-     حسابرسی و بهبود مستمر

برای تأیید انطباق سازمان شما با استانداردهای ایزو ترجیحاً باید یک حسابرس از نهاد خارجی یا مرجع صدور گواهینامه، دریافت کنید. ممیزی داخلی منظم می‌تواند به ایجاد کنترل‌های داخلی قوی کمک کند و اطمینان حاصل کند که سازمان شما می‌تواند به سرعت به تغییرات در صدور گواهینامه پاسخ دهد.


فرایند صدور گواهینامه شامل چه مواردی می‌شود؟

شرکتی که به دنبال صدور گواهینامه است باید فرایندهایی مانند کنترل کیفیت یا مدیریت محیط‌زیست مؤثری را مستندسازی و اجرا کند که الزامات ISO را برآورده می‌کند. می‌توانید از خدمات مشاوره ایزو کمک بگیرید که شما را در کل فرایند صدور گواهینامه راهنمایی می‌کند.

پس از توسعه کامل فرایندها و آزمایش داخلی، یک شخص ثالث مستقل و معتبر یک ممیزی را تکمیل می‌کند تا مطمئن شود سیستم شما الزامات استاندارد را برآورده می‌کند. حتی پس از دریافت گواهینامه، شرکت‌ها برای اطمینان از عدم تکرار مشکلات یا انحرافات، تحت بازرسی مجدد قرار می‌گیرند.

الزامات ویژه استانداردها

ذکر این نکته ضروری است که هر گواهینامه شرایط خاص خود را دارد. برای مثال الزامات ایزو ۹۰۰۱ عبارت‌اند از:

 • سیستم مدیریت کیفیت
 • مسئولیت مدیریت
 • مدیریت منابع
 • تحقق محصول
 • آنالیز و بهبود

برای دستیابی به گواهینامه ISO 9001:2015، باید یک سیستم مدیریت کیفیت راه‌اندازی کنید و اطمینان حاصل کنید که یک نهاد معتبر آن را ممیزی می‌کند. اگر نتایج ممیزی نشان داد که شما آخرین الزامات استانداردهای ISO را دارید، می‌توانید گواهینامه خود را دریافت کنید.

گواهینامه‌ای که دریافت می‌کنید فقط برای سه سال اعتبار دارد و پس از آن باید گواهینامه‌های خود را تمدید کنید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ فوری ایزو

جهت اخذ فوری ایزو برای مجموعه خود به یک سری مدارک اولیه نیاز دارید:

 • سوابق صلاحیت، آموزش و تجربه
 • سوابق نیاز به بررسی محصولات و خدمات
 • سوابق خروجی‌های منطبق و غیرمنطبق
 • نتایج حسابرسی داخلی
 • نتایج اقدامات اصلاحی

اخذ گواهینامه ایزو فوری

آیا صدور گواهینامه ایزو فوری امکان‌پذیر است؟

اخذ فوری گواهینامه ایزو برای مشتریانی که چارچوب‌های زمانی محدودی دارند (مثلاً مناقصه‌های موعد مقرر) امکان‌پذیر است؛ مشروط به اینکه برخی از شرایط کلیدی موردنیاز برای صدور گواهینامه‌ها را بپذیرند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ایزو فوری

 1. فرایندها باید نسبتاً مستقیم باشند زیرا فرایندهای پیچیده زمان بیشتری می‌برد.
 2. تیم رهبری باید متعهد به تمرکز بر مشتری، مدیریت کیفیت، دستیابی به گواهینامه و بهبود مستمر کسب‌وکار باشد.
 3. شرکت باید یک تجارت نسبتا کوچک باشد. (ترجیحاً کمتر از ۲۰ کارمند)
 4. کسب‌وکار باید در یک مکان واحد فعالیت کند. صدور فوری برای یک شرکت ملی با چندین لوکیشن ممکن نیست.
 5. کارکنان باید به موقع به هرگونه درخواست اطلاعاتی که ممکن است مشاوران نیاز داشته باشند، پاسخ دهند.
 6. حسابرس مرجع صدور گواهینامه باید در دسترس باشد.

جدول زمانی صدور فوری گواهینامه ایزو

در زیر نمونه‌ای از جدول زمانی را آورده‌ایم که می‌توان برای دستیابی به گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در ده روز، به شرط رعایت شرایط فوق استفاده کرد:

 1. تجزیه‌وتحلیل شکاف و جمع‌آوری اطلاعات
 2. بررسی اسناد سیستم مدیریت کیفیت
 3. توسعه سیستم مدیریت کیفیت
 4. بررسی مستندات و اصلاح در صورت نیاز
 5. پیاده‌سازی الزامات
 6. ممیزی داخلی و بررسی مدیریت
 7. گزارش حسابرسی داخلی و اقدامات معوق شناسایی شده
 8. مرحله ۱ ممیزی بدنه صدور گواهینامه
 9. مرحله ۲ ممیزی بدنه صدور گواهینامه
 10. گزارش حسابرسی بدنه گواهینامه و اعطا گواهینامه به شرکت

آیا اخذ ایزو فوری آسان است؟

فرایند اخذ فوری گواهینامه‌ ایزو بسیار ساده است. ممکن است الزامات زیادی وجود داشته باشد یا رخ دهد، اما به کمک مراجع معتبر به‌راحتی می‌توان روند اخذ فوری ایزو را ساده کرد.

از کجا خدمات اخذ ایزو دریافت کنیم؟

از مراکز مجوزدار نظیر ایزوسیستم که تنها مرکز رتبه ۱ کشور در حوزه مشاوره، استقرار و صدور گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو است می‌توانید برای مشاوره و اخذ گواهینامه‌ ایزو فوری اقدام کنید.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

ایزوسیستم با همکاری برترین مراجع صدور (CB)، انواع گواهینامه‌های بین‌المللی ایزو (ISO) را برای سازمان‌ها و سایر مراکز تجاری و غیرتجاری صادر می‌کند. شرکت دانش بنیان خانه مدیران، ایزوسیستم را به‌عنوان برند تجاری خود ثبت کرده و از سال ۱۳۸۵ در حوزه ارائه خدمات مشاور مدیریت و صدور گوهینامه‌های بین‌المللی ایزو فعالیت می‌کند.

برای اخذ ایزو از طریق صفحه دریافت ایزو درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!